Termal Mest çorap Ürün Görseli

Eshel mest çorap

Eshel mest çorap

Ürün Açıklaması

Dinimizin ibadetlerde kolaylığı tercih etmiş olması sebebiyle, ayaklara mest vb. giyildiğinde, abdest için bunun çıkarılması ve ayağın yıkanması istenmeyip mestin üzerine mesh yapma câiz görülmüştür. Mest deri ve benzeri maddelerden ayaklara giymek maksadıyla yapılan, ayakları topuklarla birlikte örten, içine su geçirmeyecek veya yere konduğunda kendi kendine dik durabilecek bir ayakkabı çeşididir. Ayakları aynı şekilde örten çizme, potin, kendisiyle yol yürünebilecek dayanıklılıkta çorap ve boğazlı terlikler ve benzerleri de Hanefilere göre mest hükmündedir. Devamlı olarak yerle temas halindeki çizme ve ayakkabılara mesh etmek yeterli olmayıp altında veya üzerindeki necis maddelerin de temizlenmesi gerekir.

Nasıl Kullanılır?

Dinimiz bir kolaylıklar dini olup, bunun örneklerinden biri de mesh ederek abdest almaktır. Müminler, mest üzerine mesh yaparak abdest alma ve böylece üzerine düşen ibadeti ifa etme imkânı bulabilmektedir. Mesh, bir şey üzerinde eli gezdirmek demektir. Fıkıhta ise mesh, bir nevi hükmi temizlik işlemi olup, elin ıslaklığını bir mest (veya sargı) üzerinde gezdirerek yapılan sembolik bir abdest alma şeklidir. Ayaklara mest giyildiğinde, abdest için bunun çıkarılması ve ayağın yıkanması gerekmeden mestin üzerine mesh yaparak abdest almak mümkündür. Mest genellikle deriden yapılan, ayakları topuklarla birlikte örten, içine su geçirmeyen ve yere konduğunda kendi kendine dik durabilen bir ayakkabı çeşididir.

İçindekiler/içerik

Eshel Mest; Yüksek teknoloji ile üretilmiş su geçirmeyen ama ayağın hava almasını sağlayan yapısı ile sağlıklı ve kullanışlı bir üründür. Ayağı sıcak tutar, terin dışarı atılmasını sağlar, su geçirmez, dayanıklıdır, ayakkabı numaranızı değiştirmeye gerek kalmaz. Üretim hatalarına karşı 1 yıl garantilidir. Abdest alırken mestin üzerinde elin ıslaklığıyla mesh etmek yeterli olur. İşte günümüzde, mest modelleri artık normal çorap şeklinde de imal edilebilmektedir. Böylelikle, deri mest modellerinin kullanım zorluğu ve hijyen problemleri ile uğraşılmamış olur. Eshel mest çorap modelleri, gerek görünüm gerekse de kullanım bakımından normal bir çorabın aynısıdır. Buna rağmen, mestler için aranan tüm dini şartları da yerine getirmektedirler.

Ürünün orijinalliğini nasıl anlarım?

Eshel mest çorap orijinal bir üründür. Piyasada satılan taklit ürünlerden ayırt edebilmeniz için, ürünün web sitemizden satın alındığına dikkat ediniz. Farklı sitelerden alınan ürünlerin orijinal olduğu konusunda garanti verilmez. Sahte ürünlerin cilt sağlığınıza zarar verebileceğini unutmayınız. Web sitemizden yapılan tüm satışlar faturalı ve garanti belgelidir. Ürünün tek satış distribütörü olan web sitemiz haricinde satın aldığınız ürünleri, müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile teyit edebilirsiniz.

Ürün Detayları

Ayakları topuklarıyla yani ayak bilekleriyle beraber örten bir tür ayakkabıya verilen isimdir. Ayaklara giyilen mestin veya sargının üzerine, elin ıslaklığıyla dokunmaya mesh deniyor. İslâm dini namazı, dinin temel vecibelerinden saymış olmasının yanı sıra, her türlü mükellefiyette zorluğu gidermeye ve kolaylığı temin etmeye de ayrı bir önem vermiştir. Bu kabilden olmak üzere, mükellefler için mest veya sargı üzerine mesh yaparak abdest alma ve böylece üzerine düşen ibadetleri ifa etme imkânı getirmiştir. Mesh, bir nevi hükmî temizlik olup; abdestte bir uzvun, ayağa giyilen mestin veya yaraya sarılan sargının üzerine ıslak elle; teyemmümde ise toprağa sürülmüş elle yüz ve kollar üzerine yapılır.

Eshel Mest yüksek teknoloji ve günümüz imkânlarının en üst seviyelerinde üretilmektedir. Üç bölümden oluşmaktadır. İç ve dış bölümlerin arasında insan derisine benzer, özel bir fonksiyona sahip bir katman olan elastik zar bulunmaktadır. Ancak mikroskopla görülebilen milyonlarca mikro gözeneğe sahip bulunan elastik zar ile su buharı halinde bulunan ter, dışarı çıkma imkânı bulur. Buhar taneciklerinden binlerce kez büyük olan su damlası ise gözeneklerden geçemeyerek dış yüzeyde kalır. Hava atomlarının sıcaktan soğuk ortama doğru olan hareketi neticesinde oluşan akım, çorabın içindeki buhar taneciklerini daha serin olan dış yüzeye taşır. Çorabın iç ve dışındaki ısı farkının büyüklüğü nispetinde buhar taneciklerinin hareketi kolaylaşır ve hızlanır.

Eshel Mestler dört boyda bulunmaktadır. S – 36/38 M – 39/42 L – 43/46 XL – 47/49

Kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Eshel Mest sağlıkları bozulmuş hastalar için de büyük bir nimet. Hastalıktan ötürü farklı nedenlerle kirlenen mestler rahatlıkla yıkanabiliyor. Hijyenik hem de sıradan bir çorap kolaylığında hastaya giydirilebilmesi, pratik kullanımlı oluşu ile hasta bakıcılar için de çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Hastalar böylelikle ellerinden geldiği kadar ibadetlerini yerine getirebilmenin mutluluğunu yaşıyor ve büyük moral buluyorlar. Elde veya Narin yıkama ile en fazla 30 derecede yıkanır. Ütülenmez, kurutma makinası kullanılmaz. Kurutmak için kalorifer peteklerinin üzerine serilmez. Dış yüzey kuruduktan sonra iç yüzeyi dışa çevirmek kurutma sürecini hızlandırır. Elastik zarın kimyasına zarar verdiği için yumuşatıcı kullanılmaz. Kesici ve delici aletlerden uzak tutun. Aşırı germek ve esnetmek kalıcı deformasyona sebebiyet verebilir. Teknik bilgide izah edilen hava akımına mani olmayan, ayağa rahat oturan, nefes alabilen ayakkabılar ile kullanılması tavsiye edilir. İçi yünlü ayakkabılar ile kullanıldığında, mestin dış yüzeyinde tüylenme ve tiftiklenme oluşabilir. Dar olarak kullanılan bedenler, başparmak bölümünden yırtılabilir.

Yan Etkileri/Zararları

• Eshel mest çorap doğal içerikli bir ürün olduğu için, hiçbir şekilde sağlığı olumsuz etkilemez
• Yan etkisi yoktur
• Sağlığa hiçbir olumsuz etkisi yoktur
• Alerji oluşturmaz, tahriş etmez, kızarıklık yapmaz
• Kullanımında her hangi bir yaş sınırı yoktur

Hemen Sipariş Ver

Eshel mest çorap satın almak çok kolay. Hafta içi her gün ( Pazartesi – Cuma ) verilen siparişleriniz, ödeme onayı alındığı saat kargo için hazırlanır. Web sitemizden ürünü hemen satın alıp, Havale/ EFT veya kredi kartı gibi ödeme seçeneklerinden birini kullanarak ödemenizi yapabilir veya dilerseniz kapıda ödeme seçeneğini tercih ederek ürüne sahip olabilirsiniz. 24 saat içinde adresinize teslim edilir. Ürün ve kargo hakkında olan soru, görüş ve önerileriniz için, müşteri hizmetlerimize 7 gün 24 saat danışabilir ve her konuda destek alabilirsiniz. Size bir telefon ve email kadar yakınız.

Gizli paketleme/Sadece size teslim

Web sitemizden verdiğiniz tüm siparişlerde gizlilik esastır. Kargo paketinde veya fatura da kişisel bilgileriniz, satın aldığınız ürüne dair isim veya açıklama bulunmaz. Dışarıdan görünebilen şeffaf paket kullanılmaz. Sizin haricinizde, kargo personeli dâhil hiç kimse hangi ürünü satın aldığını göremez. Müşteri bilgileri, 3. Şahıslar ile paylaşılmaz. Kargo personeli siparişinizi sadece size teslim eder. Sizi bulamadığı takdirde, telefon ile sizinle irtibat kurar ve paketinizi sizden başka kimseye teslim etmez.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )