Termal Mest çorap Ürün Görseli

Termal Mest Çorap Kullanımı Avantajları Nelerdir?

Termal mest çorap nedir hakkında kışlık çorap olarakta nitelendirilen çoraplardır. Fazlaca çeşitli türleri bulunmaktadır. Çorapların üretilmesinde kullanılan yöntem ve malzemeler nazaran termal çoraplar çeşitlilik gösterir. Termal çorap özelliklerini de belirleyen bunlardır. Yün, yarı bileşik elyaf karışımlarıyla üretilebilmektedir. Termal çorap markaları ve modelleri o kadar çok ki. Bu marka veya modellerden seçim iyi mi yapılabilir? Termal çorap fiyatları neye göre belirleniyor?

termal-mest-corap-kullanimi-avantajlari-nelerdir

termal-mest-corap-kullanimi-avantajlari-nelerdir

Termal çoraplarının en önemli mantığı soğuk ile ayak cildi içinde bir hava boşluğu oluşturmasıdır. Kışlık çorap olmasındaki en büyük müessir kullanılan ipliklerin içinde hava boşlukları oluşturulmuştur. ABD da Japonya da ve Almanya da yapılan bilimsel çalışmalarda nylon, akrilik polyester gibi sentetik liflerde içerisinde boşluk oluşturacak halde sentezler yaparak termal iplikler geliştirmişlerdir. Kışlık termal çorapların çalışma mekanizması işte bu malzemelerle ilgilidir. Termal iplikler tabiat sporu meydana getirilen ekipmanlarda da kullanılmaktadır. Örneğin dağcıların çadırları, ayakkabı astarları, içlikler, çoraplar.

Termal Mest Çorap Faydaları

Termal Kışlık çorap olarak kullanılan bu çorapların imalatında bir çok teknik kullanılmıştır. Amaç hava akımı ile ayak cildi arasına bir bariyer koyarak yalıtım oluşturmaktır. Kışlık çorap olarak kullanılmasında ki amaç soğuk hava ile ayakları ayırmak. Böylece ayakların üşümesini engellemektir. Ayakların üşümesi engellenmiş termal kışlık çoraplar kimlere yarayabilir.

Yaşlılara, evet yaşlılar çabuk üşürler. Özellikle ayakları. Esasen kışın hem kafalarını bununla birlikte ayaklarını iyice kapatırlar. Kimi zaman kat kat çorap giyerler. Bu da can sıkıcı bir vaziyet. Kışlık çorap olarak kullanılan termal çoraplar kullanıldığında kat kat çorap giyilmesine gerek kalmayacaktır.

Ağır hastalar, tedavi görenler. Özellikle kanser hastaları bu konuda dikkat edilmesi gerekir. Hatta bu konuda Amerika da özel patentli termal giysiler çoraplar geliştirilmiştir. Gümüş termal çoraplar bu konuda tavsiye edilmektedir. Termal mest çorap nedir avantajlarından yararlanmak için hemen siparişinizi geçebilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )